CBD jest związkiem, który jest w pełni legalny. Produkty CBD, pod postacią olejów, gum, cukierków, żelków, szotów, napojów, są prawnie dozwolone. Warunkiem jest oczyszczenie z niedozwolonej substancji, jaką jest THC. Zatem produkty konopne, w których THC nie występuje są legalne.
Inaczej jest w kwestii suszu konopnego do waporyzacji. Tutaj Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii oraz Ustawa z dnia 24 marca 2022 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, precyzyjnie określają poziom zawartego THC do 0,3% w przeliczeniu na suchą masę.
Z całą stanowczością, należy podkreślić, iż produkty, które zawierają do 0,3% THC, nie wywołują skutków narkotycznych. Należy tez wspomnieć o Rozporządzeniu Komisji (UE) 2022/1393 z dnia 11 sierpnia 2022 r., które zmienia rozporządzenie (WE) nr 1881/2006 i wprowadza najwyższe dopuszczalne poziomy delta-9-tetrahydrokannabinolu (Δ9-THC) w żywności. Jak czytamy w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 1881/2006: "ustanowiono najwyższe dopuszczalne poziomy niektórych zanieczyszczeń, w tym delta-9-tetrahydrokannabinolu (Δ9-THC), w środkach spożywczych."
- Nasiona konopi - najwyższy dopuszczalny poziom zanieczyszczeń (mg/kg) w środkach spożywczych to 3,0
- Zmielone nasiona konopi, (częściowo) odtłuszczone nasiona konopi i inne produkty przetworzone/uzyskane z nasion konopi z wyjątkiem produktów, o których mowa w pkt 8.6.3. - najwyższy dopuszczalny poziom zanieczyszczeń (mg/kg) w środkach spożywczych to 3,0
- Olej z nasion konopi - najwyższy dopuszczalny poziom zanieczyszczeń (mg/kg) w środkach spożywczych to 7,5.
Po inauguracji rozporządzenia UE, jeśli produkt zostanie poddany analizie składu, a badanie wykaże, że produkt zawiera śladowe ilości THC, ale zawarte w skali przedziału, produkt będzie spełniał normy. Należy zwrócić jednak uwagę, iż poszczególne kraje w tym Polska, wyraźnie w ramach ustaw regulują kwestie THC.